Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Farming Simulator 13 Oynuyoruz [Part3 - Başlangıç ve Tüyolar]

LetsqoNd

ALKOLİK
Emekli Yönetici
Katılım
19 Eki 2012
Mesajlar
2,352
Beğeniler
26
#1
::::::FARMİNG SİMULATOR 13 OYNUYORUZ::::::

::::::pART3 (BAŞLANGIÇ VE TÜYOLAR)::::::

Şimdi geldik başlangıç ve size birkaç taktik vermeye öncelikle oyuna girdiğimizde gelen o külüstür 4 adet traktörü, şehir merkezindeki satış noktasına götürün ve satın. Oraya satmamızın sebebi %20 daha fazla veriyor :)


Sonra o bührer traktörü ve o külüstür römorkuda aynı şekilde satın. Bührenin günlük maliyeti çok fazla.


Bütün bunları yaptıktan sonra hemen yandaki bankaya girin. Kısayol tuşu “Insert” ve sürpriz bankaya -100.000$ borcumuz var. Maximum 200.000$ kredi alabiliyoruz. Ve buradan “borrow” ile bütün parayı çekiyoruz. Ama unutmayın en kısa zamanda geri ödeyin çünkü banka günlük -561$ alıyor her gün ;)


Ve toplam paramızla alışveriş yerinden Lindner traktörü alın daha ucuz ve maliyeti düşük. Ardından römorklardan 24200Ton kapasiteli römorku alın.Sonra buradan ayrılıp 16. Tarlaya gidin,


16.ınca tarlayı da alıp 15 ve 16. Tarlaları pulluk ile birleştirin. (Allow create fields)


Bu seçeneği işiniz bittiğinde kapatmayı unutmayın.


Ve sonra tekrar “p” ye basıp movers bölümünden ucuz bir çim biçici alın (Çim görevleri için)Çim görev geldiğinde alın ve yeşil olan bölgeye gidin çimler sizleri bekliyor bu araçla hızlıca kesip paranızı alın :)Unutmadan “TAB” tuşu araçlar arasında hızlı geçiş yapmanızı sağlar. F1 ile de paneli açıp kapatırsınız. Ürünleri Great Demand zamanında satın bende gelmedi ama size söyleyeyim ekranda Great Demand for barley vs. yazar. O zaman haritada alan yüksek fiyatlı alan yer yanıp söner istediği ürünü götürüp satabilirsiniz. PDA haritasında yeşil renkte olur fiyat bölümünde. Ve her seferinde Tarlayı önce pullukla sürüp sonra kültivatör çekmenize gerek yok, ürünleri topladıktan sonra direk kültivatör çekip yeniden ekebilirsiniz. Ekmek istediğiniz ürünü Tohum ekme makinesinden seçebilirsiniz. :sp:

Ve harita yerleri Yararı dokunur.


Benden artık bu kadar siz bunlarla uğraşadurun. Yoruldum yarın görüşmek üzere kolay gelsin…​
 
Üst Alt