Proje ETS 2 - 1:1 Ölçekte Türkiye Haritası Projesi

Crawled

Seviye 4
Simülasyoncu Üye
Öncelikle hepinize merhabalar, Forumda yeniyim ve bu da ilk konum oluyor... :)

2016 yazından beri bu haritayı yapmam gerektiğini düşünüyordum ve sonunda başlamaya karar verdim.
Fakat ön yargı ile yaklaşıp projeye çöp demenizi pek önermem çünkü ErenDPT'nin harita konularını oldukça dikkatle takip ettim ve harita editörü üzerinde oldukça fazla tecrübeye sahibim.
(neredeyse her haritayı yapabilecek seviyede)

Her neyse konumuza başlayalım ;)

Projeye haritada mutlaka olması gereken 0-4 otobanından başlayacağım.
Burası İstanbul-Ankara otobanı oluyor ki burası olmazsa olmaz diye düşündüm...
Ama 1:1 ölçekte bir harita olacağından sırf bu yolu yapmam bile 1 yıl sürebilir. :(

Gelelim yollara; Haritanın yolları Fransa DLC'sine ait olacak.

Sırada tabelalarımız var ama oyunda Türkiye'ye ait herhangi bir tabela bulunmamakta,
Bunun için bulduğum pratik çözümü sunuyorum;
Her tabelayı model olarak aktarmak.
İlk başta bana da biraz ilginç geldi ama yapılamaz bir şey değil...

Tabelaları Photoshop üzerinden tasarlayıp SketchUp programında modellemeyi düşünüyorum
Ardından Blender ile oyuna model olarak aktarılacaklar.
Merak etmeyin orada da kalite hat safhada olacak, mesela tabela direklerinin Bolu'dan sonra kıvrımlı olması gibi detayları da tek tek ellerimle modelleyeceğim.
Ayrıca yol üzerindeki tüm tesisleri de GoogleMaps üzerinden bakıp bakıp aynı şekilde modelleyeceğim;)

Bu arada

Hala projeye çöp diyecekler var ise sizi bir önceki haritamdan kareler ile karşı karşıya bırakayım. :D

Gerede kavşağına doğru;
-Ankara yönü-
ets2_00532.png

ets2_00534.png

ets2_00535.png
ets2_00536.png

Kavşağın İstanbul yönündeki bazı tabelalar;
ets2_00529.png
ets2_00537.png
İşte o yolun üstünden geçen viyadükler
(
üzerlerine viyadük numarası yazacak hazır tabela bulamadım ama yeni versiyonda hepsi olacak ;))
ets2_00538.png
Küçük bir kaza;
Normalde karakterler animasyonluydu...
ets2_00533.png

Dipnot;
Bu harita Gerede kavşağından Metro Dörtdivan tesislerine kadar (yaklaşık 11 Km'lik yol) 1:1 ölçekte yapılmıştı ama daha sonrasında yaptığım değişiklikler silindi hep, bu yüzden temiz bir sayfa açıp sizlerin de desteği ile 1:1 ölçekte Türkiye haritasını yapmayı planlıyorum, Bana destek çıkarsanız çok sevinirim.

:) - İyi Forumlar - :)

Ekli dosyalar

Arslan_32

Seviye 9
Simülasyoncu Üye
Başarılar kardeşim güzel bir harita çıkar inşallah ama senden bi ricam var yol kenarlarını dümdüz boş sekilde bırakma bazı maplarda örneğin rus map ta etrafta ki yapıları gördükçe süresim geliyodu senin haritada oldukça uzun yollar olacak o yüzden etrafa ev ağaç vb detaylar koy ki bizde sürer ken sıkılmyalım tekrar başarılar kardeşim.

Crawled

Seviye 4
Simülasyoncu Üye
Başarılar kardeşim güzel bir harita çıkar inşallah ama senden bi ricam var yol kenarlarını dümdüz boş sekilde bırakma bazı maplarda örneğin rus map ta etrafta ki yapıları gördükçe süresim geliyodu senin haritada oldukça uzun yollar olacak o yüzden etrafa ev ağaç vb detaylar koy ki bizde sürer ken sıkılmyalım tekrar başarılar kardeşim.
Bu hatırlatman için çok teşekkür ederim, zaten yol kenarında kaç bina varsa hepsini tek tek modelleyip oyuna aktaracağımdan ve haritaya yerleştireceğimden emin olabilirsin. ;)

Alperen|14

Seviye 3
Simülasyoncu Üye
Bolu hakkında bilgin var sanırım..Yeniçağa`dan geçebiliyor muyduk eski haritada ?

Kalaycı21

Seviye 3
Simülasyoncu Üye
kardeşim kolay gelsin çok güzel olmuş sadece birşey isticem dinlenme tesislerini unutma (otobüs kullanıcısıyım)

cat46

Seviye 1
Simülasyoncu Üye
Öncelikle şimdiden eline emeğine sağlık. Merak ettigim şey şu 1:1 ölçekli bir harita oyunda kasma yapmaz mı? Çok bilgili değilim bu konularda. Teşekkürler , iyi forumlar.

Crawled

Seviye 4
Simülasyoncu Üye
Bolu hakkında bilgin var sanırım..Yeniçağa`dan geçebiliyor muyduk eski haritada ?
Eski harita derken hangi haritadan bahsettiğini anlayamadım ama google maps'te gördüğüm kadarı ile otobanın yeniçağa dan da geçtiğini biliyorum, onun dışında yapacağım yolun İstanbul - Gerede arasını her sene 2 kez geçiyorum memlekete giderken, bu yüzden sadece boluyu değil de bu aradaki tüm yolu biliyorum diyebiliriz. :)

Crawled

Seviye 4
Simülasyoncu Üye
Trakya bölgesi ve otogarlar olursa tadından yenmez
Trakya bölgesine daha var çünkü ilk olarak İstanbul Ankara arasını tamamlamayı ve ardından İstanbul'daki çevreyollarını yapmayı düşünüyorum ki bu bir yıl sürer, ama esenler otogarı gibi bazı önemli yerleri de unutmayacağım. :D

Üst Alt