Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Proje ETS 2 - 1:1 Ölçekte Türkiye Haritası Projesi

Alperen|14

Seviye 3
Simülasyoncu Üye
Eski harita derken hangi haritadan bahsettiğini anlayamadım ama google maps'te gördüğüm kadarı ile otobanın yeniçağa dan da geçtiğini biliyorum, onun dışında yapacağım yolun İstanbul - Gerede arasını her sene 2 kez geçiyorum memlekete giderken, bu yüzden sadece boluyu değil de bu aradaki tüm yolu biliyorum diyebiliriz. :)
Yeniçağadan geçiyorsa hoş olur :)

Crawled

Seviye 4
Simülasyoncu Üye
Ama yapımı diğer haritalara kıyasla yapımı çok uzun sürecek. :(
bence istanbul a geçmeden önce osmangaziyi (köprü ve yolları )yap bursa da olsun
istanbul daha uzun sürer
Osmangazi köprüsüne çıkan kavşak da var yapılacak rota üzerinde, kavşağı yaparım hatta belki görüntü olsun diye köprüyü de yaparım ama bursa ilk etapta yapılmayacak, doğu karadenize uzanmayı düşünüyorum bu rotadan sonra.

Simulasyon Bus

Simülasyoncu
Simülasyoncu Üye
Ama yapımı diğer haritalara kıyasla yapımı çok uzun sürecek. :(

Osmangazi köprüsüne çıkan kavşak da var yapılacak rota üzerinde, kavşağı yaparım hatta belki görüntü olsun diye köprüyü de yaparım ama bursa ilk etapta yapılmayacak, doğu karadenize uzanmayı düşünüyorum bu rotadan sonra.
lüks karadeniz seferlerini baştatalım hemen not: rizede olsun
karadeniz demişken 5 yıldır rizeye gidip geliyorum yolları ezbere biliyorum

KSNLKL_Portakal

Simülasyoncu
Simülasyoncu Üye
yollar galiba gerçek uzunlukla aynı olucak 4 saat olan yol yine 4 saattemi biticek ve yollar gerçek ölçek o tamam şehirler?

eray61

Seviye 4
Simülasyoncu Üye
Harita çöp vs. diyemeyiz ancak izninle belirteyim, oyunu kasar kasmaz orasını da geçtim lakin Türkiye çok büyük bir ülke ve 1:1 ölçekle yapılmasının oyun için bir mantığı olmaz. Çooook uzun yıllar alacağını bir kenara koyup haritanın bittiğini düşünsek dahi oyunda kim İstanbul-Ankara 6-7 saat yol gidecek?

Modellemeler, düşünceler, örnekler güzel, eğer normal bir ölçekle, en azından Fernbus Almanya haritası ölçeğinde olursa ve ona göre de tesisler vs. yerleşkeler olursa daha keyifli olacaktır. Kolay gelsin...

Simulasyon Bus

Simülasyoncu
Simülasyoncu Üye
çok iyi bir haritacısın şu yola özen verirsen sevinirim
(mesela eski haritalar kısa olduğu için tadı olmuyordu):
osmancık yolu.jpg

Üst Alt