ETS 2 Harita Editörü Hakkında Bilgiler

Nielle

Usta Simülasyoncu
Emekli Yönetici
Yaz geldi artık editör işine yavaş yavaş girişiyoruz.İşte detaylı bilgiler. :)

Öncelikle "é" tuşu ile konsolu açıp edıt yazıyoruz konsolda edit gözüküyor.Editörümüz açıldı.Sağ altta none yazar.Oraya tıklayarak new ıtem seçiyoruz ki obje ekleyebilelim.Öncelikle şundan bahsetmek istiyorum ki bu önemli bir konu.Bunu SCS forumlarında araştırmak lazım.Aslında 2 konu:
1-Harita converti
2-Harita arkaplanı
Oyun sürekli güncelleniyor.Bu yüzden haritayı convertlemek gerekiyor yeni sürümlere.Bu sıkıntılı bir durum.İkincisi ise siz harita arkaplanına Türkiye'yi koydunuz haritayı yaptınız diyelim ki Edirne'yi yaptınız.Oyuna girdiniz Edirne yerinde değil haritanın tam ortasında çıkmış.Bunun için editöre Türkiye haritasını atmak gerek.Bu da boyutları tam oturması lazım ki bu da sıkıntılı bir durum.Editöre geri dönelim.
New itemin altındaki sekmeyi açtınız.Burda sekmeler var bunları tek tek inceleyim.(Önemliler)
1-Road:Burayı açtınız.Burdan yol ekleyebiliyorsunuz.Bu sekmede neler olduğunu şu resimle anlatabiliriz:

2-Prefab
:

3-Model

4-City

5-Terrain
Terrain dediğimiz şey harita yapımının en önemli kısmıdır.Sonuçta modellerinizi buraya koyacaksınız.Terrain yolun yanına koyduğunuz çimen,toprak vs. bölgedir.Bunu seçip açılan sekmeden terrainin biçimini seçin ve yolun yanına ekleyin.Ama daha kısa yolu var.Diyelm yol eklediniz her eklediğiniz objede küçük bir kare veya daire gelir.New item yerinden item properties diyip yoldaki daireye basın ve burdan terrain yerindeki sayıyı büyültün ve yolun kenarındaki çim dahda uzayıp gidecek.Ne kadar büyütürseniz o kadar uzun olur.
Save map diyip masaüstüne kaydedin.daha sonra map klasörü açıp kaydedilen dosyası o klasöre atın ve scs yapıp oynayın :)

Not:Yeni bilgiler gelecek ve konu güncellenecektir
Son güncelleme:22.06.2015
Nielle
SimulasyonTÜRK

Uşaklı™

Usta Simülasyoncu
Yönetici
Yönetim
Böyle şeylerin rehber yardımıyla öğrenilemeyeceğini, mükemmel bir anlatımın olduğu bir rehber olmadıkça okunan rehberlerin okuyucuya her şeyi öğretemeyeceğini düşünsem de seni tebrik ederim Bora, sana ihtiyacımız var :D

rawkid

Simülasyoncu
Simülasyoncu Üye
Kamyoncu
Bende map yapmayı düşünüyodum ama kaydetme isini beceremedigim icin birakmistim :D tekrar basliyim bari :)

ZTE Blade Vec 4G cihazımdan gönderildi

Üst Alt